Wybór zabawek dla najmłodszych członków rodziny staje się coraz trudniejszą czynnością. Spowodowane jest to ogromnym wyborem – sklepy pękają w szwach od różnorodnych gier i łamigłówek. Pudełka zachęcają przyciągającymi wzrok kolorami, pomysłowymi zasadami i hasłami, gwarantującymi świetną zabawę. Oczywiście warto poznawać nowe tytuły – urozmaicona kolekcja dobrze dobranych gier i zabawek zapewni przecież dobrą rozrywkę dzieciom, w a niektórych przypadkach również dorosłym! W ferworze sprawdzania rankingów i opinii o danej zabawce warto czasem przypomnieć sobie o sprawdzonych klasykach, do których należą puzzle.
Układanka, której nie może zabraknąć w żadnym domu
Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie układała puzzli. Zasady tej układanki są banalnie proste i przejrzyste – celem gracza jest ułożenie całości ze wszystkich elementów. Dorośli z powodzeniem mogą dobrać odpowiednią dla siebie układankę, kierując się subiektywnymi preferencjami, takimi jak np. ilość elementów. Gra jest na tyle uniwersalna, że układać mogą się uczyć nawet najmłodsi. Niezależnie od wieku, puzzle uczą koncentracji, ćwiczą pamięć oraz, co ważne dla maluchów – uczą poznawania kolorów i rozwijają sprawność manualną. Dzięki niezliczonym dostępnym motywom ze współczesnych bajek, bardzo łatwo znaleźć puzzle, które przedstawiać będą atrakcyjną dla dziecka grafikę.
Szukasz spotów? Wejdź na https://www.lights.com.pl/Spoty-257k/
Jakie puzzle wybrać dla malucha?
Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na materiał, z którego stworzone są poszczególne elementy. W przypadku młodszych dzieci dobrym pomysłem jest wybranie puzzli o bardzo dużych elementach z pianki, z drewna lub plastiku. Stopniowo zwiększajmy poziom skomplikowania układanek. Ważne, aby przygody dziecka z puzzlami nie rozpoczynać od układanki, która przerasta jego możliwości. Poczucie sprawczości i szybkie zauważanie efektów swojej pracy decydują o tym, że malec zatrzyma swoją uwagę i chętnie będzie sięgał po tę zabawkę. Dopiero później dobrze jest nieco komplikować mu zadanie, sięgając po trochę bardziej zaawansowane układanki.
Artykuł przy współpracy: Bawidło.pl